نمایشگر دسته ای مطالب

اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ ، گامی در راستای حفظ محیط زیست

اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ ، گامی در راستای حفظ محیط زیست


اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ ، گامی در راستای حفظ محیط زیست

امروزه با رشد شهرنشینی و تغییراتی که در روند زندگی شهرنشینان پدید آمده شاهد بروز تغییراتی در نوع و حجم پسماندها هستیم و اگر روزگاری پسماندهای خانگی که به راحتی و در مدت زمان اندک به چرخه طبیعت باز می گشتند، اکنون به پسماندهایی تبدیل شده که زمانی طولانی برای بازگشت آنها به این چرخه نیاز است.

 رحیم دل رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با تأکید بر لزوم فرهنگسازی درخصوص تفکیک پسماند در مبدأ، افزود: این فرهنگسازی بایستی نهادینه شود تا منجر به کاهش حجم پسماند و حفظ محیط زیست گردد.

وی تفکیک پسماند را اقدامی در راستای حفظ منابع ملی دانست و خاطرنشان کرد: مشارکت شهروندان در این حوزه نقش بسیار مهمی داشته و شهروندان می بایست علاوه بر تلاش درجهت کاهش تولید ، به تفکیک اولیه پسماند نیز توجه نمایند .

در پایان نیز با بیان اینکه تفکیک پسماند در مبدأ موضوع مهمی بوده و همواره مورد توجه ویژه این سازمان میباشد خاطر نشان کرد: دراین زمینه اقدامات گسترده ای انجام شده که از جمله آنها می توان به آموزش های لازم در ادارات ، مجتمع های مسکونی ، مدارس و در زمان کنونی توسط فضای مجازی و همچنین جمع آوری پسماند خشک از درب منازل طبق جدول زمان بندی ،تعبیه تعداد 10 ایستگاه ثابت در سطح شهر ، راه اندازی اپلیکیشن پوسماند (مهربانی با آب و خاک) و احداث خط پردازش 300تنی پسماند خانگی و... اشاره نمود.