نمایشگر دسته ای مطالب

احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه

احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه


احداث فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز با اشاره به احداث پارک های جدیدالاحداث در نقاط مختلف سطح شهر گفت: توسعه فضای سبز شهری و ایجاد پارک های محله ای امکان برخورداری بیشتر شهروندان از فضای سبز را فراهم آورده و کمبود فضای سبز را تا حد امکان مرتفع می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز و به نقل از رسولی رئیس سازمان، فضای سبز پارک جدیدالاحداث باد و سایه واقع در منطقه سه، در مساحتی بالغ بر سه و نیم هکتار متر مربع با کاشت انواع گونه های گیاهی مثمر و غیر مثمر و سازگار با اقلیم آب و هوایی یزد طراحی و احداث گردید.

رسولی با بیان اینکه در ایجاد فضای سبز پارک باد و سایه از طراحی خلاقانه بهره گرفته شده اظهار داشت: به منظور توسعه فضای سبز، پارک باد و سایه پس از طراحی، با کاشت ترکیبی از انواع گونه های گیاهی از جمله نارون چتری و معمولی، توت نرک، زیتون تلخ، زیتون مثمر، زبان گنجشک، اقاقیا پیوندی، سنجد شیرین، انار، آلوچه قرمز، زرشک، پالم، یاس هلندی، طاسی، نسترن، هفت رنگ، گل محمدی، به ژاپنی و ... احداث گردید.

وی در ادامه گفت: جهت آبیاری فضای سبز جدیدالاحداث پارک مذکور با استفاده از لوله گذاری بطول 700 متر لوله 63 و 2200 متر لوله گذاری قطره ای و از مخزن آب خام استفاده گردیده است.