نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری یزد

برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری یزد


برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری یزد

به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، جلسه  ستاد مدیریت بحران با حضور اعضای ستاد  در محل سالن کنفرانس شهرداری مرکزی برگزار گردید.

"محمدرضا عظیمی زاده" با  اشاره به نقش محوری شهرداری در مدیریت بحران، هماهنگی بین بخشی و بین سازمانی برای مقابله و  آمادگی دربرابر سوانح و بلایا رامورد تاکید قرار داد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری یزد همچنین افزود بایستی همه مجموعه های شهرداری برای مقابله با بحران های مختلف آمادگی داشته باشند. شهردار یزد در ادامه پدافند غیرعامل را یک ضرورت اساسی برشمرد و  لزوم در نظر گرفتن ملاحضات  پدافند غیرعامل در طرح ها و پروژه های مختلف را مورد خواستار شد.

"جعفر امین مقدم" جانشین اول ستاد مدیریت بحران  شهرداری یزد با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور برای تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها، افزود با صدور ابلاغ های اعضای ستاد و تشکیل ساختار ستاد در شهرداری یزد، بایستی برای آموزش کارکنان و اعضای کارگروه ها تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد همچنین تصریح کرد: هشدارهای زیادی مبنی بر امکان بروز سرمای شدید در نیمه دوم سال جاری دریافت شده است و در این راستا بایستی آمادگی کامل برای مدیریت عملیات زمستانی در مجموعه شهرداری ایجاد گردد.  لزوم آمادگی مدیران مناطق و نواحی برای مواجهه با سیلاب های شهری و دفع آبهای سطحی از دیگر مواردی بود که معاون خدمات شهری شهرداری یزد مورد تاکید قرار داد.

گفتنی است در این جلسه شهردار، کلیه معانین و نمایندگان آنها، مدیران مناطق و نواحی، مدیران عامل سازمانهای پسماند، آتش نشانی و خدمات ایمنی و آرامستانها، نمایندگان اداره کل مدیریت بحران استانداری و مدیرروابط عمومی و امور بین الملل، مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری، مدیر زیباسازی و تنی چند از کارشناسان حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری یزد حضور داشتند.