نمایشگر دسته ای مطالب

توسعه پایدار بایستی رویکرد اصلی قوانین خدمات شهری باشد.

توسعه پایدار بایستی رویکرد اصلی قوانین خدمات شهری باشد.


توسعه پایدار بایستی رویکرد اصلی قوانین خدمات شهری باشد.

روتیتر: مهندس امین مقدم در همایش کشوری معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز کشور

توسعه پایدار بایستی رویکرد اصلی قوانین خدمات شهری باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، مهندس امین مقدم در همایش کشوری معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز کشور اذعان داشت توسعه پایدار بایستی رویکرد اصلی قوانین خدمات شهری باشد.

دبیر همایش کشوری معاونین خدمات شهری کلانشهرها و مراکز استانها، ضمن اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست شهری، اذعان داشت شهرداری بایستی از برهم خوردن تعادل اکولوژیکی شهر جلوگیری نمایند. معاونت خدمات شهری در شهرداری ها به عنوان بزرگترین حوزه عملکردی شهرداری محسوب می گردد و سیاست گذاری در زمینه مدیریت پسماند، پارکها و فضای سبز، آتش نشانی و خدمات ایمنی، فرهنگی ورزشی، رفاهی تفریحی، ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و بسیاری موارد دیگر، بر عهده این معاونت می باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد همچنین افزود با توجه به اهمیت قوانین مربوط به خدمات شهری، افزود در این همایش مباحث مربوط به سند آسیب شناسی مشاغل مزاحم شهری، ساختار مدیریت بحران در شهرداری ها، تدوین قانون ایمنی و آتش نشانی، قانون مدیریت پسماند و سایر سند های آسیب شناسی در قالب پنل های تخصصی  مورد بحث قرار گرفت.

وی در ادامه ضمن انتقاد از فعالیت برخی از مشاغل مزاحم در نقاط مختلف شهر گفت : طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها، شهرداری تأسیس اماکنی که موجب بروز مزاحمت برای شهروندان شود و یا مخالف موازین بهداشتی در شهرها باشد را مدیریت نموده و برای این مشاغل، تدبیر ویژه ای اتخاذ می نماید.

این مقام مسئول با تأکید بر لزوم انتقال برخی از مشاغل مزاحم به خارج از شهر خاطر نشان کرد : به طور کلی تمام مشاغلی که برای شهروندان ایجاد مزاحمت داشته باشد و یا باعث ایجاد آلودگی آب، خاک، هوا و آلودگی صوتی گردد، بایستی مدیریت شود و به موقعیت مناسبی انتقال پیدا کند.

امین مقدم با یادآوری مشکلات زیست محیطی از جمله تولید پسماند های عفونی و ایجاد گره های ترافیکی که به واسطه وجود مطب پزشکان در یزد به وجود آمده، اظهار کرد: مطب پزشکان نیز به واسطه دلایل مطرح شده می تواند از مصادیق همین قانون باشد.

وی در خصوص محدودیت های موجود برای انتقال مشاغل مزاحم از سوی شهرداری نیز گفت : انتقال مشاغل مزاحم شهری و اجرای این قانون برای دفاع از حق شهروندان می باشد و در این راستا ملاحضات اجتماعی و محیط زیستی کاملا مد نظر می باشد.

 

در ادامه وی افزود : بخش بزرگی از هزینه های شهرداری در حوزه خدمات شهری به روشنایی پارکها و معابر باز می گردد و در بسیاری معابر، روشنایی کافی نیست که  این موضوع تبعات اجتماعی را برای شهر درپی دارد.

جعفر امین مقدم همچنین افزود: این همایش با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مدیر کل هماهنگی خدمات شهری کلانشهرهای کشور و معاونین خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها و مراکز کشور و به میزبانی معاونت خدمات شهری شهرداری یزد در روزهای 21 و 22 اردیبهشت ماه 1394 در محل هتل پارسیان صفائیه یزد برگزار گردید.