نمایشگر دسته ای مطالب

جانشین معاونت خدمات شهری بر تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف در دفع روان آبهای سطح شهر تاکید کرد .

جانشین معاونت خدمات شهری بر تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف در دفع روان آبهای سطح شهر تاکید کرد .


جانشین معاونت خدمات شهری بر تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف در دفع روان آبهای سطح شهر تاکید کرد .

منصوری زاده جانشین معاونت خدمات شهری در نشست بررسی موارد پیرامون روند دفع روان آبهای حاصل از بارندگی در سطح شهر ضمن تاکید بر تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف در دفع روان آبها گفت: با توجه به حجم بارندگی ها، در کمتر نقطه ای از شهر با معضل آبگرفتگی مواجه بودیم و هر آنچه که در برخی نقاط وجود داشت روان آبهایی بود که حاصل 15 میلیمتر بارندگی در طی 2 ساعت اتفاق افتاد و با تلاش همکاران در سازمان آتش نشانی ومدیران ومعاونین خدمات و عمران مناطق پنجگانه تمام روان آبهای حاصل از بارندگی به خوبی پس از ساعتی دفع گردید .

در این نشست سپنتا نیکنام عضو شورای شهر و رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری نیز بر منطقه محوری و آمادگی بیشتر مناطق در مواقع بحرانی و بارندگی تاکید کرد .

وی تهیه چک لیست کامل از بازدید کانال ها ،دریچه چاههای جذبی و همچنین بررسی تجهیزات و آمادگی کامل نیروها در مواقع بارندگی را از ضروریات اولیه اقدامات مدیرت بحران برشمرد و گفت: در چنین مواقعی باید معاونین خدمات وعمران مناطق با هماهنگی مدیریت بحران اقدام نمایند تا وظایف محوله به واحد مشخص و به نحو مطلوب انجام گیرد .

رییس کمیسون خدمات و محیط زیست شهری همچنین برهمکاری بین دستگاهی اشاره کرد و گفت : یکی دیگر از اقدامات ضروری مدیریت بحران هماهنگی با سازمان های خدمات رسان از قبیل آب و فاضلاب ،شرکت گاز و همچنین  پلیس راهوراست که در مواقع ضروری جهت مسدود سازی بعضی از مسیرها با هماهنگی اقدام گردد.

در این نشست سید محمد میرجلیلی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص جمع آوری روان آبها ارئه داد . وی گفت 1600 تماس با سامانه 125 آتش نشانی در زمان بارندگی ثبت گردیده که  تعداد 75 نفر از نیروهای عملیاتی با 20 دستگاه  تانکر وبا همکاری سازمان سیما منظر در سطح شهرجهت جمع آوری روان آبها  فعالیت نمودند .

در این نشست همچنین یدالله سلیمیان سرپرست مدیریت بحران شهرداری و محمد رضا میرجلیلی مدیر نظارت بر خدمات شهری نیزگزارشی از اقدامات انجام شده ارائه نمودند .