نمایشگر دسته ای مطالب

حساسیت به موضوع محیط زیست و حفظ طبیعت در پیشینه ذهنی و تربیتی ما نهادینه شده است

حساسیت به موضوع محیط زیست و حفظ طبیعت در پیشینه ذهنی و تربیتی ما نهادینه شده است


حساسیت به موضوع محیط زیست و حفظ طبیعت در پیشینه ذهنی و تربیتی ما نهادینه شده است

جعفر امین مقدم معاون خدمات شهری در نشست مسئولین و نهادهای حامی محیط زیست با اصحاب رسانه به ارائه گزارش اقداماتی در زمینه بهبود محیط زیست شهری پرداخت وگفت : حساسیت به موضوع محیط زیست ومهربانی با طبیعت از مواردی است که در پیشینه ذهنی و تربیتی ما نهادینه شده و نیاکان ما بر این امر اهتمام داشته اند .

معاون خدمات شهری اظهار داشت : از جمه اقداماتی که می تواند به نوعی در حفظ محیط زیست موثر باشد افزایش سطح مشارکت عمومی و مسئولیت پذیری شهروندان در این امور است وی به تولید روزانه 300 تن زباله در شهریزد اشاره کرد و افزود : یکی از معضلات محیط زیستی در حال حاضر تولید حجم انبوه از پسماندهای خانگی است که با شروع روند آموزش برای کاهش تولید زباله امیدواریم با مشارکت شهروندان دراصلاح روند تولید باشیم. و در یک استراتژی سه ساله هدف را بر کاهش حداقل پنجاه درصدی سرانه تولید زباله خانگی به ازای هر نفر قرار داده ایم و امیدواریم به این هدف کلان با تلاش و همراهی شهروندان دست پیدا کنیم .

معاون خدمات شهری همچنین از راه اندازی یکی از مدرن ترین خطوط پردازش زباله برای تفکیک در مقصد خبر داد و عنوان داشت : به یاری خدا تا پایان مرداد ماه سال جاری خط مذکور با اعتباری بالغ بر یکصد وپنجاه میلیلرد ریال و با ظرفیت سیصد تن در هر شیفت به بهرهبرداری خواهد رسید و این امر سهم بسزایی در کاهش آلودگی خاک ناشی از دفن پسماند خواهد داشت .

جعفر امین مقدم همچنین در ادامه به حفظ و توسعه فضای سبز در شهر جهانی یزد نیز اشاره کرد و گفت : جداسازی آب شرب از آب خام فضای سبز و نگه داری درختان با استفاده از تکنولوژی تومو گرافی و بهره گیری از گیاهان کم آبخواه از دیگر اقداماتی است که برای بهبود محیط زیست شهری در دستور کار قرار گرفته است .