نمایشگر دسته ای مطالب

فراهم کردن بستری برای کمک به حفظ و زیبایی محیط زیست از اهداف اولیه سازمان مدیریت پسماند

فراهم کردن بستری برای کمک به حفظ و زیبایی محیط زیست از اهداف اولیه سازمان مدیریت پسماند


فراهم کردن بستری برای کمک به حفظ و زیبایی محیط زیست از اهداف اولیه سازمان مدیریت پسماند

برگزاری جلسه کارشناسی سامانه جمع آوری پسماند خشک
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد ، رحیمدل رئیس سازمان از برگزاری جلسه بررسی و کارشناسی اپلیکیشن جمع آوری پسماند خشک با حضور نیکنام رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر ، صالحیان معاون خدمات شهری ، بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری و هیئت همراه خبر داد.
وی با اشاره به ضرورت جداسازی پسماندها در راستای انجام بهتر و موفقیت‌آمیز عملیات بازیافت، اظهار کرد: یکی از نگرانی هایی که بارها و بارها توسط کارشناسان محیط زیست، مطرح شده، مساله بی توجهی بسیاری از هم وطنان به مقوله بازیافت زباله است. ضایعات خشک بازیافتی ، یکی از اساسی ترین مسائلی می باشد که امروزه مورد توجه عموم مردم و مسئولین قرار گرفته و تنها سیستم های جمع آوری هوشمند می توانند این رسالت مهم را به نحو احسن انجام دهند . اپلیکیشن پسماند خشک ، سامانه هوشمند در شهر جهانی یزد  است که برای خرید و جمع آوری زباله های خشک خانگی و همچنین در مورد فرهنگ سازی و ایجاد عادت پسندیده تفکیک زباله از مبدأ به کار گرفته ایم.
رحیم دل افزود : سامانه جمع‌آوری پسماندهای خشک شهری، با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان و افزایش مشارکت آن‌ها در زمینه تحویل و جمع‌آوری پسماندهای خشک، با درخواست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد به عنوان بهره‌بردار و سازمان فاوای شهرداری به عنوان ناظر، در حال تهیه و انشاالله به زودی با تلاش همکاران زحمتکش فناوری و اطلاعات شهرداری به بهرداری خواهد رسید..
رحیم دل گفت: از ویژگی های این سامانه می توان به سهولت در دسترسی به سامانه ، تسریع فرآیند جمع آوری زباله خشک ، امکان نظارت بر میزان زباله جمع آوری شده و همچنین امکان زمان بندی برای مراجعه دریافت زباله اشاره نمود.
وی در ادامه افزود : در این جلسه تمامی پیشنهادهای ارائه شده در خصوص این نرم افزار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تا با بررسی تمامی موارد و مشخصات فنی آن ، سامانه مذکور در جهت رفاه حال و ارائه خدمات هر چه بیشتر به شهروندان و همچنین توسعه فرهنگ تفکیک زباله از مبدا راه اندازی گردد.
رحیم دل درپایان تصریح کرد : مبحث تفکیک زباله از مبدا اصلی ترین و مهمترین گام در ساماندهی زباله های شهری است که مشارکت جمعی شهروندان را می طلبد تا مجموعه مدیریت شهری و شهرداری را در این راه همراهی نمایند.