• سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

نشست مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد با معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد

نشست مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد با معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد

مدیر و کارشناسان ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد در نشستی با معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد به دیدار و گفتگو نشستند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، طی نشستی در روز شنبه بیست و پنجم اسفند ماه، مدیر و کارشناسان ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد با معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد به تبادل نظر و ارائه دیدگاه ها در حوزه خبر پرداختند.

مهدی سلطانی معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد در این نشست گفت: خبرنگاران صدا و سیما در راستای انعکاس هر چه مطلوبتر اخبار مدیریت شهری آمادگی بیشتر را دارند تا این مهم محقق شود.
وی افزود: امیدواریم به زودی با ایجاد گشایش‌هایی در تعاملات فی ما بین شاهد اتفاقات جدی‌تری در راستای دیده شدن اخبار و اطلاعات شهر باشیم.

سلطانی در ادامه با تأکید بر این که روابط عمومی امری دو سویه و عنصر کلیدی در هر مجموعه ای است تصریح کرد: روابط عمومی به عنوان ابزار ارتباط مردم با صدا و سیما باید تلاش کند تا با ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبان ، هدف مهم این رسانه را که همان بهتر دیده شدن است، محقق نماید.

معاون خبر صدا و سیمای مرکز یزد افزود: این امر نیز بدون شک با آگاهی مردم از محتوای برنامه های رادیویی و تلویزیونی محقق می‌شود که زمینه ساز آن اطلاع رسانی می باشد، به همین دلیل یکی از مهم ترین وظایف روابط عمومی ایجاد تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان است.

سلطانی تصریح کرد: کارشناسان روابط عمومی ها باید تلاش کنند تا با قلم و زبان خاصی که خواننده راتشویق می کند، به انعکاس مهمترین اتفاقات در این رسانه و فضا بپردازند.

وی مهمترین توقع خود را از کارشناسان روابط عمومی، بحث خبر و خروجی کار در رسانه ها دانست و تصریح کرد: روابط عمومی باید برنامه محور باشد و به طور جدی قبل و بعد از هر خبر، خبر خوبی تهیه نموده و برای رسانه ها ارسال نماید.

معاون خبر در ادامه خاطر نشان کرد: روابط عمومی پویا نه تنها باید قدرت انتخاب مطلب از مطالب تولیدی را داشته باشد، بلکه نگاه خبری و محوری در دل برنامه‌هایی که تهیه می شود نیز لازم و ضروری است تا بتواند برنامه های شاخص، مهم و تاثیر گذار را برند سازی نماید.
حسین ساجدی فر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد نیز در این نشست به لزوم رصد کردن اخبار شهری توسط رسانه ملی، اعلام کند که چه استعدادها و ظرفیت‌هایی در مدیریت شهری وجود دارد که برای دیده شدن مهم است.
وی با بیان این که دیده و شنیده شدن اتفاقات و رخدادهای مثبت شهرداری یزد در رسانه ملی از مهمترین کارهای روابط عمومی افزود: در تلاشیم علاوه بر تولید خبر محتوایی در سایت شهرداری، باید تلاش کرد تا اتفاقات‌، برنامه ها و رخدادها نیز در رسانه ملی بارگذاری شود.

ساجدی فر در ادامه به معرفی نیروهای توانمند و با انگیزه در حوزه ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد پرداخت و افزود: هماهنگ‌بودن با روابط عمومی معاونت ها، سازمان ها و مناطق پنج گانه شهرداری در سرعت انتقال رخدادهای مهم شهری و تنظیم خبر از ویژگی های این مدیریت و این مهم را لازم و ضروری برشمرد.

وی اظهار داشت: شهرداری یزد با پنج معاونت، پنج منطقه و ده سازمان، هر کدام نیروی انسانی متخصص در حوزه روابط عمومی به عنوان مسئول و یا رابط خبری را در اختیار دارد و شاید بتوان گفت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد از بزرگترین مجموعه های نیروی انسانی با کارشناسان روابط عمومی در استان است که برخورداریم.

ساجدی فر افزود: ارتباط رسانه ملی با شهرداری یزد از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که می‌توان به صورت علمی به آسیب‌شناسی فعالیت‌های عمرانی و خدماتی پرداخت و از دیدگاه‌های مختلف شهروندان در این خصوص استفاده کرد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد گفت: انتظار داریم رسانه‌ ملی، رسانه ای خلاق در ارائه اطلاعات و اخبار شهری باشد، چرا که نسل جوان به دنبال خلاقیت و ایده‌های نو در جذب اطلاعات است و اگر آن را در رسانه ملی نبیند، از آن روی گردان می‌شود.

ساجدی فر تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی رسانه‌های امروزی، تعاملی بودن آن‌هاست و در واقع هر مخاطبی اکنون یک رسانه محسوب می‌شود، تولید پیام می‌کند و آن را منتشر می‌سازد و در چنین فضایی، باید کارکرد رسانه‌ای چون رادیو و تلویزیون را با بهره گیری از توان فکری نخبگان، مجدداً باز تعریف کرد.

وی یکی از اصلی ترین رویکرد رسانه ملی را انعکاس خدمات و فعالیت های شهرداری و همچین مشکلات شهروندان دانست و خواستار همکاری تنگاتنگ صداوسیمای مرکز یزد در معرفی فعالیت ها، رویدادها و توانمندی های شهرداری یزد شد.

در بخشی از این مراسم نیز کارشناسان ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود با معاونت خبر صدا و سیمای مرکز یزد پرداختند.

مهدی سلطانی در آبان ماه سال جاری به عنوان معاون اخبار صدا و سیمای مرکز یزد منصوب شد.

آدرس کوتاه :