همزمان با ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) از تمبر "یزد 1400، یزد آرزوها" رونمایی شد

همزمان با ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) از تمبر "یزد 1400، یزد آرزوها" رونمایی شد


همزمان با ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) از تمبر "یزد 1400، یزد آرزوها" رونمایی شد

در روز هشتم اردیبهشت ماه و همزمان با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) تمبر "یزد1400، یزد آرزوها" در صحن شورای اسلامی شهر یزد رونمایی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - به مناسبت گرامیداشت روز ملی شوراها و به میمنت سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در روز هشتم اردیبهشت ماه، در صحن شورای اسلامی شهر یزد با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیر کل پست استان، از تمبر "یزد1400، یزد آرزوها" رونمایی شد.

شهردار یزد در این مراسم اظهار امیدواری نمود: با طراحی و چاپ تمبر "یزد1400، یزد آرزوها" این طرح به عنوان یادگاری از تغییر سده 1300 به 1400 در تاریخ تمبر و پست کشور باقی بماند و در تاریخ شهرهم ثبت شود.

جمال الدین عزیزی درباره چگونگی شکل گیری طرح "یزد 1400، یزد آرزوها" اظهار داشت: ما برای اینکه قرن جدید را شروع کنیم و چشم اندازی از آینده یزد داشته باشیم، پیشنهادی با عنوان "یزد 1500" مطرح شده بود، با این رویکرد که ما در 100 سال آینده چه یزدی خواهیم داشت و یا حالا که در یزد زندگی می کنیم و خاطراتی از یزد قدیم را می شنویم یا بازمانده هایی از آثار یزد قدیم را می بینیم آرزومان چه  هست و در رابطه با گذشته یزد، کدام بخش را الان آرزو داشتیم که ای کاش وجود داشت و اینکه اگر شما 100 سال آینده در قید حیات بودید، دوست داشتید در آن زمان چه یزدی را در سال 1500 می دیدید.

وی گفت: سعی شد با این رویکرد بخش های مختلف کاری را برای سال 1400 پیش بینی کرده و با عنوان یزد آرزوها به آن نگاه کنیم تا انشاء ا... درآینده هم همین نگاه حاکم باشد و در واقع یک چشم انداز کلی که از یزد می خواهیم ترسیم نماییم.

شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اینکه "یزد آرزوها" اینچنین شکل گرفت خاطر نشان کرد: در کنار این برند سازی یا نماد سازی به خودی خود یکسری یادبودها و ماندگارهایی ایجاد می شود که باعث تحرک و فکر کردن به این موضوع خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.